Nieuws

Medido Kennemerhart

Ervaringen uit de praktijk: Medido draagt bij aan zelfstandigheid bewoners Reinaldahuis

Bewoners van het Reinaldahuis die hun medicatie zelf mogen beheren, gebruiken sinds vorig jaar de Medido – een slimme medicijndispenser die medicatie op het juiste moment gereedmaakt. Hiermee vergroten we hun zelfstandigheid en zelfredzaamheid. Naast positieve geluiden van zorgmedewerkers, waren we ook benieuwd hoe bewoners dit zelf ervaren.

We gingen langs bij dhr. Luttikhuizen, die de Medido al sinds de introductie gebruikt. Hij vertelt enthousiast over de voordelen die het hem oplevert: “Ik vind het prettig dat ik niet meer hoef te wachten op de zorg. Ik kan zelf bepalen wanneer ik mijn medicatie inneem. Dat geeft me meer flexibiliteit.”

Tegelijkertijd zijn er ook verbeterpunten. Soms komt het zakje zonder inkeping uit het apparaat, of wordt het er met zoveel kracht uitgespuugd dat het naast het opvangbakje valt. Dhr. Luttikhuizen: “Dat is wat minder handig, maar het is fijn dat ik dit meteen kan aangeven."

Dankzij deze feedback is er direct contact opgenomen met Medido om deze punten technisch op te lossen. Zo bewijst de praktijk opnieuw hoe waardevol het is om bewoners actief te betrekken bij innovaties in de zorg.
“Ik ben blij dat ik hiermee ben begonnen. En als er andere technologie komt die mijn zelfstandigheid vergroot? Dan probeer ik dat graag uit.”

Met deze inzet van technologie blijven we investeren in persoonlijke regie, flexibiliteit en vertrouwen voor onze bewoners.

Medido Kennemerhart
Deel deze pagina:

Ander nieuws

Ontvang ons nieuws

Wilt u op de hoogte gehouden worden van onze locaties, nieuws en activiteiten? Schrijft u zich dan hier in voor onze nieuwsbrief:

Inschrijven nieuwsbrief
Meerkeuze *
Bezig met versturen